Juniorskak hver torsdag

 

Sæsonplan

Oktober

04. Sensommer 7. runde
11. Efterårs Hurtig
18. Lukket (efterårsferie)
25. Efterår 1. runde
27. Liga 1. runde (i Køge ude mod Køge)
28. Liga 2. runde (i Køge hjemme mod Hillerød) Division 1. runde (i Øbro ude mod Frederiksberg)
29. KSU 1. runde 4. hold ude mod Musik 1

 

November

01. KSU 1. runde 3. hold hjemme mod Øbro 3
08. Efterår 2. runde
15. Efterår 3. runde
18. Liga 3. runde (hjemme mod Nordkalotten) og Division 2. runde (hjemme mod Øbro)
21. KSU 2. runde 3. hold ude mod Frederiksberg 2
22. KSU 2. runde 4. hold hjemme mod Amager 1
29. Efterår 4. runde

 

December

06. Efterår 5. runde
09. Liga 4. runde (ude mod Evans) og Division 2. runde (ude mod Næstved)
10. KSU 3. runde 4. hold ude mod Øbro 5
13. KSU 3. runde 3. hold hjemme mod Herlev 1
20. Julelyn 2018
27. Lukket (jule- og nytårsferie)

 

Januar

03. hyggeaften / lukket ?
10. Sennytårs Hurtigskak
12. Liga 5. runde (i Ballerup ude mod Skanderborg)
13. Liga 6. runde (i Ballerup hjemme mod BMS) og Division 4. runde (hjemme mod Furesø)
17. KSU 4. runde 3. hold ude mod Odysseus 2 og 4. hold hjemme mod Tårnby 1
24. Sennytårs Lynskak
27. Division 5. runde (i Brønshøj ude mod Bornholm)

 
 

Februar

02. KSU’s junior Grand Prix stævne i Brønshøj
04. KSU 5. runde 4. hold ude mod Ishøj
07. KSU 5. runde 3. hold hjemme mod Valby 2 (opstilling Lang Weekend efter kampen)
08.-09.-10.-11. Lang weekend
14. Lukket Vinterferie uge 7
21. Generalforsamling
24. Liga 7. runde (ude mod Sk.1968) og Division 6. runde (ude mod Frem)
26. KSU 6. runde 3. hold ude mod Hvidovre 1
28. KSU 6. runde 4. hold hjemme mod Øbro 4

 


Marts

07. Brønshøj Mesterskabet 1. runde
10. Division 7. runde (i Farum hjemme mod Holbæk)
14. Brønshøj Mesterskabet 2. runde
16. Liga 8. runde (i Hillerød hjemme mod Aarhus/Skolerne)
17. Liga 9. runde (i Hillerød ude mod Jetsmark)
21. Brønshøj Mesterskabet 3. runde
28. Brønshøj Mesterskabet udsatte partier
30 KSU 7. runde i Ballerup 3. hold ude mod Caïssa Gladsaxe og 4. hold ude mod Valby 2

 


April

04. Brønshøj Mesterskabet 4. runde
11. Brønshøj Mesterskabet 5. runde
18. Lukket (Skærtorsdag)
25. Brønshøj Mesterskabet udsatte partier

 

Maj

02. Brønshøj Mesterskabet 6. runde
09. Brønshøj Mesterskabet 7. runde
16. Brønshøj Mesterskabet udsatte partier
17. Store Bededag
23. Brønshøj Mesterskabet 8. runde
30. Lukket (Kristi Himmelfartsdag)



Juni

06. Brønshøj Mesterskabet 9. runde
09. Pokalfinale
13. Brønshøj Mesterskabet Hurtigskak 2019
20. Brønshøj Mesterskabet Lynskak 2019
27. Lukket (sommerferie)

 

 
 
 


Interesserede er velkomne til at kigge forbi torsdage fra kl. 19

www.bsf-skak.dk